Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

Profesorská móda nezná hranic

Poslední dobou se roztrhl pytel s profesorskými objednávkami na PU. Každý chce mít něco svého, co nikdo jiný nemá!

Dá se to pochopit-koho baví neustále potkávat po chodbách hradu kouzelníky, kteří nosí stejné věci, jako vy.. Zdaleka vám nepředstavím všechny novinky, ale jen výběr těch nej..

Všemi oblíbená profesorka Lettitia teTiba si nechala přivést model šatů podle svého profesorského obrazu, který jí visí v kabinetě. Model nachový obláček dozajista splňuje všechny standarty profesorské módy.

obrazek

Také madam Anseiola nezůstala pozadu a pořídila si u nás svou Skrytou tvář ? masku rovněž podle jejího osobního obrazu. Moji skřeti ? vyhledávači senzací, ji často vidí po nocích se potulovat chodbami hradu a postávat před dveřmi ředitelny. Masku nosí samozřejmě s sebou-že by tajná dostaveníčka? Zeptali jsme se přímo mé kolegyňky a odpověď zněla:

?Samozřejmě to pravda není, drahá kolegyně. Trpím pouze v poslední době nespavostí, a tak se čas od času vydám na malou zdravotní procházku. Ta se skládá z pravidelného okruhu kolem všech kolejních místností, velké síně, ošetřovny, sborovny a nástěnky soutěží. A také ředitelny, což je ovšem pouze proto, že kdyby se panu řediteli nedej Merlin něco stalo, tak abych byla nablízku a mohla zakročit.?

obrazek

A co na to sám pan ředitel?

?Ehm, to bude nějaká mýlka, já nic nevím a kolegyni jsem s novou maskou na obličeji jakbysmet nikdy neviděl, takže kdybych ji náhodou snad potkal, tak bych ji rozhodně vůbec nepoznal..?

Mimochodem náš pan řídící nesmí zůstat v pozadí na rozlučkovém večírku ke konci školního roku obdržel jako dárek nádherný komplet oblečení a artefaktů-jak jinak, také podle své obrazové podobizny v ředitelně.

obrazek

Také madam Eillen McFir se nedala zahanbit a dle poslední módy na hradě i ona se nechala unést a pořídila si nádherný oblek dle svého obrazu nazvaný Taj nočních víl. Velmi jí sluší.. Kampak ho asi nosí?
Nedalo nám se nezeptat. A odpověď?

?Důvodem k zhotovení šatů byla blížící se Noc tančících víl. Obraz, jež mi visí v kabinetu, byl nakreslen na loňské Noci a šaty byly pouze vymyšlené. Proto jsem chtěla na letošním ročníku udělat radost autorce obrazu a v těchto šatech dorazit.
Nejraději je nosím jen tak. Mám z nich radost a nechci, aby mi na ně padal ve skříni prach.?

obrazek

Madam Angela je žena, která si pro moderní oděvy nechává posílat do ciziny. Je to žena velmi náročná a nechat si šít model šatů u některého místního návrháře by rozhodně nesnesla. Pořídila si jich hned několik:

obrazek

Také si nechala změnit účes.. Proč to všechno?
Nedalo nám to zeptali jsme se. Rozhovor s madam Angelou si můžete přečíst příště. ;-)

Nu a nakonec i já se musím pochlubit..
Z mých nových modelů vám musím předvést rudé šaty Sny o vášni a orientální model Turecká princezna, jenž jsem si dovezla z cest..

obrazek

Jak vidíte hradem letí móda šatů dle podobizen, jenž mají šťastní majitelé nad krbem pověšeny.. Ani já jsem se nedala zahanbit a nechala si ušít v domovském salonu Tři Hůlky mé šaty Magie lásky. Ukáži vám i původní verzi šatů, ale jelikož nevyhovovala standartům hradních rozměrů, museli jsme ji ještě trochu přešít..

obrazek

To je pro dnešek z profesorského šatníku vše.. Těšte se na další tipy, které pro vás naši skřítci Senzačníčci vyhledají!

««« Předchozí text: Nostalgie ze Šikmé Následující text: U kolegyně Angely v šatníku »»»

Lenůlie Čihůlková | 10.7.2008 Čt 14:31 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 744x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Nim
John 16.7.2008 St 20:51

možná by byla aspon slušnost napsat, že ten oblek pro něj dělala nejúžasnější z úžasných návrhářek, Niam i Tir-na-nog ;)

reaguj[2]
Lenůlie 17.7.2008 Čt 12:38

Toje pravda – Vivat Niam :-)

reaguj[3]
Angela 23.7.2008 St 09:30

A ostatní modely spadly z nebe? ;-)

reaguj[4]
Arengil 14.8.2008 Čt 21:58

Ansí, geniální model a maska je rozhodně důvtipná, skvěle skryje před dotěrnými fotografy, když je třeba, že? ;-)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: