Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

U kolegyně Angely v šatníku

Madam Angela je žena, která si pro moderní oděvy nechává posílat do ciziny. Je to žena velmi náročná a nechat si šít model šatů u některého místního návrháře by rozhodně nesnesla.

Požádala jsem ji proto o módní rozhovor. Madam Angela se vyjádřila, že školy má během školního roku plné zuby a jestli chci rozhovor, budu ji muset navštívit u ní doma. Nezbývalo mi než zariskovat a kvůli rozhovoru vstoupit do jámy lvové, ehm.. tedy spíše hadí. Madam Angela mě přijala v přijímacím sklepení hradu Slytherin a nabídla mi slané tyčinky, které normálně zbožňuji, leč tyto měly zelenou barvu s klikatou čarou navrchu, plazily se v misce a syčely na mě. Jako bývalá studentka Nebelvíru jsem se tu obávala o život a mám lehké mrazení v zádech, že mi bylo o toto i usilováno. Ale přežila jsem a o tom, co skrývají zdi hradu Slytherin snad někdy jindy.

Madam Grey-Slytherin, náš časopis zjistil, že jste si nechala na zakázku ušít několik modelů šatů. Můžete našim čtenářům prozradit, od kterého návrháře si necháváte modely šít?

Mým dvorním návrhářem je slavný a světově známý ruský návrhář Балда Александрович Kоротыш (Bálda Alexándrovič Karótyš,kontroverzní módní návrhář, u kterého zlí jazykové tvrdí, že u většiny své práce dostojí svému jménu Bálda = nemehlo? pozn. redakce). Nemůžete mít lepšího ani dražšího.

Také jste si nechala změnit účes. Proč to všechno?

Patrně nerozumím otázce, paní kolegyně. Dbát o svůj vzhled, abychom vypadaly jako pohledná čarodějka, nikoli jako stará čarodějnice, je minimum, co pro sebe můžeme udělat. Považuji za normální pořídit si s novým týdnem nový účes i šaty. Vy ne?

obrazek

Nu…jistě.. takto Vás obyvatelé hradu mohli vidět na závěrečné slavnosti na konci školního roku a při vyhlášení ocenění profesorů. Můžete nám k tomuto modelu říci něco bližšího, zejména k oné netradiční ozdobě hlavy?

Tak především, to není ozdoba, to je svatozář. Vedení školy správně usoudilo, že vzhledem k mým zásluhám inspektora výuky, povinnostem, které jsou na tento úřad kladeny a trpělivosti a laskavosti, s jakým tento úřad zastávám, nemohu nebýt anděl a byla mi proto oficiálně přidělena svatozář.

Ano, jako anděl bezesporu vypadáte, o tom není pochyb. A samotný model šatů? Je ? jak to říct? ? velmi netradiční. Jak byl tento model hodnocen, když jste se v něm na slavnosti objevila?

Registrovala jsem samozřejmě bouřlivé odezvy. Například kolega John nejprve nebyl schopen slova, poté jsem mu nemohla vyvrátit, že jsem za tento model normálně zaplatila. Nedal si vymluvit, že se nejedná o prezentaci nějakého módního domu, který mi šaty jako prestižní záležitost nezapůjčil zdarma. Patrně přesně necituji kolegova slova, ale bylo to něco v tomto smyslu. Byl modelem zcela unesen. Za zmínku také stojí reakce pana Orionise z Nebelvíru, který model považoval za dinosauří převlek v rámci učební pomůcky k mému připravovanému předmětu o dinosaurech.

Pojďme raději dále.. Další Váš model nese název Černé svědomí a objevila jste se v něm na slavnosti zařazování nováčků. Váš černý účes měl stejnou barvu jako vaše svědomí, ehm, tedy jako vaše Černé svědomí. Chtěla jste tím něco konkrétního naznačit?

obrazek

Myslím, že je dobré nováčkům hned zezačátku ukázat, kam který profesor patří a co od něho lze očekávat. Nemohu riskovat, že mě někteří studenti budou považovat mylně za milou, příjemnou a sympatickou osobu. Mám spoustu špatných charakterových vlastností, ale věřte, že ani jedna z uvedených k nim nepatří. Inspektorský bič vše jen podtrhuje.

Ehm.. neříkala vy jste, že jste učiněný anděl?

To ano, ale protivný anděl.

Nu dobrá tedy, vraťme se k módě. Jaký model máte připraven pro zahájení školního roku?

obrazek

To mělo být tajné, dneska už se celebritám leze až do skříně. Jedná se o model Šachmat černou dámou. Dar z vděčnosti od kouzelníka Kasparova. Pomáhala jsem mu v jeho šachových začátcích, kdy se ode mne například naučil skvělou fintu táhnout černým koněm z g8 na e9, čímž se dostanete zcela mimo šachovnici. Tato strategie soupeře natolik šokuje, že Šachmat černou dámou už je nevyhnutelný. Dobré rady prostě nejsou zadarmo.

Ještě ráda bych se zmínila o jednom z Vašich modelů, ve kterém jsem Vás viděla u příležitosti vyhlášení Sedmiboje. Zaujal mě Váš extravagantní nezelený účes.

Zelenou příslušnost mi nikdo nemůže upřít. Nepovažuji proto za nutné mít všechny modely laděné pouze do zelena. To je značně omezující. Model je žádoucí sladit do všech detailů a dá-li se vhodně naznačit, že vítězka Sedmiboje je příslušnicí Havraspáru, a toto naznačení je zároveň i vysoce slušivé a módní, proč ho zamítat?

obrazek

Děkuji za rozhovor.

««« Předchozí text: Profesorská móda nezná hranic Následující text: Nostalgie ze Šikmé ? Channah Cohen »»»

Lenůlie Čihůlková | 15.7.2008 Út 21:23 | Čarodějné pohovory | trvalý odkaz | tisk | 779x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Janel 18.7.2008 Pá 15:55

Hmm, madame Angela si umí oblečení vybírat :) Slintám a tiše závidím :))

reaguj[2]
Cassidy C. 21.7.2008 Po 10:06

Absolutně skvělý rozhovor plný vtipu a všeho…skvělé :)

reaguj[3]
Arengil 14.8.2008 Čt 21:56

Tleskám! Opravdu vybraný vkus!

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Oblíbená potravina p.p. Papulky?
Odpověd: