Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

Magie živlů

obrazek

Nedávno uskutečněná soutěž Skrývanky pod Magnólií a kniha na pokračování Škola noci mě inspirovali návrhy čtyř živlů, tedy vpravdě kouzelnické téma..

Slečna Innela nedávno zadala jako jeden z úkolů návrh šatů na téma Voda. To je i jeden ze čtyř živlů. A jelikož nyní přelouskávám už pátou ze sedmi upírských knih Škola noci, rozhodla jsem se navrhnout šaty čtyř živlů.

Astrologie pracuje se symbolikou čtyř živlů, které se nacházejí všude okolo nás v přírodě. Je to oheň, vzduch, země a voda se oslovují při uzavírání a otevírání magického kruhu, světí se pomocí nich magické pracovní nástroje, rozdělují nám jednotlivá astrologická znamení a Tarotové karty do čtyř základních skupin.

A co jsem o jednotlivých znameních našla ve veřejné síti mouder?

Oheň prezentuje životní energii, je sférou proměn a vášní. Je svázán s aktivitou, očistou, vůlí, sebevědomím, sexualitou, fyzickou silou, bojovností, pracovitostí ale i zákazy, prudkostí, násilím a fyzickou bolestí.

Šaty Oheň jsem navrhla dle přiloženého vzoru..

obrazek

Voda prezentuje cit, vládne sféře psychiky a emocí. Díky ní máme různorodé pocity, vnímáme lásku i duševní trápení. Voda symbolizuje vše, co se váže k iluzím, vztahům, přátelství, nadějím, snům, empatii, laskavosti avšak i tvrdohlavosti, přecitlivosti a závislostem.

Tento model už znáte ze soutěže návrhářůa jak vznikl se můžete dočíst v předešlém článku o soutěžním klání.

obrazek

Vzduch je vládcem nepředvídatelné sféry rozumu a mysli. Vztahuje se k intelektu, komunikaci, cestování, studiu, změnám, obchodu, tvůrčím nápadům, obratnosti, zručnosti, ale i lehkomyslnosti, přelétavosti, lži a přizpůsobivosti.

obrazek

Země je sférou stability, růstu a hmotného života. Vztahuje se k práci, prosperitě, vytrvalosti a houževnatosti, sadbě a sklizni, domovu, majetku, jistotě, uznání, ocenění, důvěře, důkladnosti, odpovědnosti, ale i malichernosti, těžkopádnosti, uzavřenosti, nedůvěře a depresím.

Tyto šaty opět vznikly dle přiloženého modelu a jsem na ně zvlášť pyšná..

obrazek

Pátým a posledním živlem je Duch. Všechny čtyři základní ?živly?(elementy) z ducha pocházejí, je v každém z nich obsažen, a současně je přesahuje.

A to je to, co budu chtít po vás. Namalujte mi šaty pro ducha, jenž magický kruh uzavírá. Není to jednoduché, jsem velmi zvědavá na vaše návrhy a jako tradičně ty nejlepší opět uveřejním zde v našem módním časopise (naleznete v bradavickém hradě mezi Soutěžemi, kde každý z vás obdrží zaslouženou peněžitou odměnu).

Přeji Vám tvůrčího ducha ? kreslení a navrhování zdar!

obrazek

««« Předchozí text: Soutěžíme se Skrývankou a něco navíc.. Následující text: Magie živlů-výsledky soutěže »»»

Lenůlie Čihůlková | 9.7.2011 So 17:21 | Lenůlin salón Tři Hůlky | trvalý odkaz | tisk | 691x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Vivi 6.8.2011 So 17:30

Překrásné! Smím se zeptat, v jakém programu tvoříte?

reaguj[2]
Lenůlie 8.8.2011 Po 18:47

Samozřejmě-v pouhém Malování:-D Já vím…

reaguj[3]
Bea 8.8.2011 Po 22:50

Krása :) ale přiznám se, že nejvíc mi učaroval Vzduch O:)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Oblíbená potravina p.p. Papulky?
Odpověd: