Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

1. kolo v Krásnohůlkách zahájeno!

A je to tu! Sluníčko nám nesvítí tak, jak by jsme chtěli, ale oči všech se nyní obrátili ke kouzelným Krásnohůlkám a jejich velké soutěži modelů.

Nešlo nevšimnout si, jaký povyk soutěž v malém městě rozbouřila. Už od rána se sem sjížděli novináři, reportéři, fotografové – zkrátka všichni, kdo ve světě módy něco znamenají. K polednímu se začali sjíždět i módní poradci, návrháři, kritici. Až k večeru se městem prohnaly limuzíny známých celebrit.

Sál Arény Kouzel se pomalu zaplňoval.

Pro začátek diváky bavil Sam Veselín se svým Opičím komandem:

obrazek

Jeho vystoupení rozhodně neurazilo, ale všichni s napětím své pohledy upínali směrem k porotě, která mezitím usedla do předních pozic k pódiu.

obrazek

Jistě všichni poznali známého módního kritika – tvrďáka Jimiho Kožehůlku, vprostřed zasedla popová hvězda Isabell, která se více než dění kolem sebe zajímala o svou vždy skvělou vizáž a vedle ní trpělivě čekal na modelky cukrouš Fany Dokonalý, loňský model roku.

Naše bradavické návrhářky, které poslaly své příspěvky v prvním kole hradní soutěže Soutěž modelů (a pro které byl vypraven školní autobus z konta pana ředitele Nimrandira Elénére) trpělivě čekaly se svými modelkami v zákulisí.

Konečně na pódium vtrhla očekávaná kapela Bludné hvězdy, která vše odstartovala!

obrazek

Po prvních dvou nejnovějších hitech se na připraveném pódiu prošly první modelky krásnohůlských návrhářů:

obrazek

Fotoaparáty jen blýskaly kolem..

Nyní přišly na řadu naše návrhářky:

obrazek

Pod jednotlivými čísly se skrývají:
1. Elena Dempsay
2. Elysion Blackmoorová
3. Naomi Car Raynolds
4. Michelle Blue

Kolegyňka Janel Weil mi poslala svůj návrh modelu s obavami, že žádná návrhářka není, jen jí chytla jakási múza.. Nepřála si, abychom její návrh brali s sebou na přehlídku, ale trpělivě pomáhala ostatním návrhářkám s převlékáním modelek.

A hodnocení?

Model slečny Eleny se rozhodně povedl, jen bych jí vytkla dodání modelu v deskách jpg. formátu. Před začátkem přehlídky jsem měla plné ruce práce se zahlazováním rozmazanějších záhybů modelu. Příště bych doporučovala formát GIF., či PNG. Ale rozhodně se v ní ukrývá začínající mladá návrhářka, která jistě své malé chybičky brzy vypiluje..

To samé u slečny Elysion. Jinak samotný model byl rockově určitě zajímavý – obrázek růže mi připomněl známou rockovou mudl kapelu. Slečna by jistě měla zapracovat na stínování, ale každý začátek je těžký, věřte, že i já jsem kdysi začínala a mé první modely mi byly házeny na hlavu zpět s dalšími úpravami.. Super – jen pokračovat a neusnout na vavřínech!

Slečna Naomi – také to stínování, jinak šaty rozhodně zajímavé. Zkuste si někde stáhnout obrázek jakéhokoliv kusu oblečení bradavických postaviček a v několikanásobném zvětšení lupou prostudovat stíny. Věřte pomáhá to!

Nakonec přichází rocková princezna slečny Michelle. Velmi hezké provedení sukně, jen vrchní korzet určitě postrádá pár stínů, aby vypadal opravdověji – platí doporučení jako pro slečnu Naomi.

Všichni byli modely nadšeni, jen překvapila malá účast návrhářů z Bradavic – kde jsou všichni ti šikovní bradavičtí, kteří mi za mého působení na PU zasílali i několik návrhů denně?

Snad se vše zlepší v příštím kole, které už se brzy opět v Krásnohůlkách uskuteční a my Vás o všem budeme určitě informovat!

Naposled ještě plním svůj slib dodání v každém kole mého vlastního návrhu k danému tématu:

obrazek

Takhle jsem já pojala romanticky založenou rockerku. Klobouček a boty jsou jen doplňkem nepocházejícím z našeho salónu. Kožený kabátek pochází z našich starších modelů, zbytek vznikl pro tuto příležitost. Snad se Vám líbí.

Nyní bych ráda přikročila pro samotné hlasování o nejlepší model tohoto kola Rock versus romantika:

1. kolo Rock versus romantika - nejlepší návrh je:

Hlasovat můžete do středy 12.6. 2013 do 20:30 hod.

A příště zase v Krásnohůlkách u druhého kola s názvem Sladký růžový svět!

««« Předchozí text: Soutěž modelů Následující text: 2. kolo krásnohůlské soutěže je tu.. »»»

Lenůlie Čihůlková | 5.6.2013 St 22:48 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 726x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Lenulie 12.6.2013 St 20:41

1. místo: Michelle Blue
2. místo: Elena Dempsay
3. místo: Elysion Blackmoorová

reaguj[2] Děkuji
Michelle mejl 12.6.2013 St 21:05

Jé, děkuji moc všem :)

reaguj[3]
Tydy 14.6.2013 Pá 16:40

Škoda, že nevyhrála Elena, přijde mi to propracovanější :(

reaguj[4]
Tydy 14.6.2013 Pá 16:43

Ale gratuluji (:

reaguj[5]
Kate 14.6.2013 Pá 16:53

Taky se mi ten model od Eleny zdál mnohem propracovanější

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: