Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

2. kolo krásnohůlské soutěže je tu..

Počasí se nám konečně umoudřelo, sluníčko začalo hřát do tváří a v podvečer se opět zvýšil cestovní ruch v krásnohůlských ulicích.

Sál Arény Kouzel svítil mnoha barevnými světly, diváci již trpělivě seděli na svých místech a my jsme se odebrali do zákulisí pomáhat našim návrhářkám nasoukat jejich modely na hladové modelky. Tentokrát přibylo mladých talentovaných návrhářek a v šatnách to hučelo jak v úle.

Tu se někdo píchl o špendlík, tamhle byly někomu malé boty, tady neseděly šperky odstínem barvy k šatům.

Najednou jsem zaslechla vzadu v koutě tichý pláč. Malá růžová slečna tam plakala, že jí někdo ukradl jednu růžovou botku. Ještě před chvílí tam přeci byla. Bylo mi jí líto, ale bohužel jsme neměli ani jeden růžový pár střevíců navíc. Který zlomyslník mohl tohle udělat?

obrazek

Konečně přišla ta pravá chvíle a modelky začaly chodit na scénu. Opravdu bylo nač se dívat – všichni návrháři se v růžovém světě pěkně vyřádili.

obrazek

Potom přišla řada na Bradavice a vy už jistě čekáte, jaké modely Vám tentokrát nabídneme. Rozhodla jsem se na radu jedné soutěžící neodhalovat Vám hned jména návrhářek, abych neovlivnila hodnocení.

obrazek

Musím říci, že jste mě tentokrát mile překvapily, drahé návrhářky – je na co se dívat, spousta modelů má i nápad, jako třeba rozpustilá trojka, či sedmička. Návrhářkám modelů číslo 9. a 5. bych znovu chtěla připomenout ukládání návrhů do desek PNG, či GIF. Ihned jak dokreslíte uložte návrh v některém z těchto formátů. Pokud nejprve ukládáte jako JPG je už na pozdější přeformátování pozdě – obrázek se rozmaže a je to opravdu škoda, protože návrhy jinak vypadají zajímavě a ostré by byly o moc hezčí.

Já sama mám favoritů hned několik, ale samozřejmě Vám je neprozradím. Nechám škodolibě vše na Vás, jsem zvědavá, jak se s tou růžovou krásou poperete.

A ještě jedno překvapení na konec večera – už v minulém kole si ve VIP lóži zamluvila místo v obecenstvu vévodkyně Rose, která plní místní bulvár spousty skandálních článků jejího večírkového života. Nyní se rozhodla poněkud usadit a vdát se za prince Krásnohůlského, který zamilovaností jen září.

obrazek

Svatbu se rozhodli uspořádat před zraky všech diváků a fotografů soutěže. Před blesky fotoaparátů a vrnění kamer si řekli své ano na konec večera. Byla to svatba vskutku růžová! Jen družičce kdosi odcizil láhev dobrého Portského z košíčku..

Že by soutěž narušil fantóm? Nejprve růžová botka, pak víno.. Myslím, že příště bude třeba dobrého detektiva.

Ještě perlička na závěr – můj růžový návrh:

obrazek

A příště se těším ve třetím kole s názvem Retro.

Ať Vám šije nit!

2. kolo Sladký růžový svět - nejlepší model je:
2. kolo Sladký růžový svět (pokračování)- nejlepší model je:

««« Předchozí text: 1. kolo v Krásnohůlkách zahájeno! Následující text: 3. kolo Soutěže modelů, aneb fantóm opět na scéně! »»»

Lenůlie Čihůlková | 12.6.2013 St 22:31 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 1261x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] :-)
Mintaka 13.6.2013 Čt 06:56

Tedy musím říct, že modely jsou kolo od kola zajímavější. :-)

reaguj[2] ...
... 14.6.2013 Pá 08:31

č. 5 jenom obarvila jednu černou sukni z PU narůžovo…

reaguj[3]
Lenulie 16.6.2013 Ne 22:27

Málem bych zapomněla – hlasování do středy 19.6. do 20:30

reaguj[4]
č. 1 19.6.2013 St 07:46

Model č. 1: Nejsou to náhodou ty samé šaty, akorát přebarvené na růžovo a s drobnou a nepodstatnou úpravou? http://2i.cz/a6e785af7c Není to náhodou porušování autorství originálního modelu?

reaguj[5]
Elizabeth 19.6.2013 St 09:14

tak to je hustý, jednička by měla být vyřazená. škoda, že nemůžu vzít svůj hlas zpět :-/

reaguj[6]
Lenůlie 19.6.2013 St 13:01

No já nevím, slečna mi psala, že šaty jsou dle předlohy hned na začátku soutěže. Je moc hezky (a jinak) upraven korzet – ten zaujme na první pohled. Šaty jsou kratší.. Spousta z nás někdy nějakou část šatů upravila dle svého a dodělala podle svého uvážení zbytek vymyšleného modelu. Já osobně preferuji když se nějaký detail „ukradne“, aby byl použit, ale výsledný model aby se ubíral úplně jiným vlastním směrem. Už jsem na to kdysi upozorňovala v jednom ze svých článků zde. Takovými modely se PU hemží.. Osobně bych byla pro variantu vyhlásit zde na první pozici dva modely – tedy i ten který má další největší počet hlasů.

reaguj[7]
Elizabeth 19.6.2013 St 13:07

klikněte na obrázek a ukáže se původní velikost obrázku, který není rozmazaný :-)) mě to příde okopírovaný, kdyby byl podle předlohy, tak to nebude tak do piselu přesný, ne? :-D

reaguj[8]
Kate 19.6.2013 St 13:29

Taky mi to příjde nefér, vůči těm, co si s tím dali tolik práce. Oboje šaty jsou opravdu stejné, zkoumala jsem to v přiblížení, jen jsou přebarvené a trochu upravený korzet a zkrácení sukně…

reaguj[9] jistě
Barbara 19.6.2013 St 14:57

Jednička je moje, šaty jsem předělávala ručně podle předlohy (ano, šaty, které jsou tu ukázány, ale byly samostatně, ne v koláži) od okrajů po stíny, jak jsem psala do soutěže. Rozhodně to není tak, že bych obarvila jiné šaty podle svého. Upřímně sama navrhovat pořádně neumím a VŽDY dělám podle předloh a snažím se být co nejpřesnější, protože jakmile se pokusím o vlastní intervenci, ujíždí mi stíny, nebo to celkově nesedí. Tuto informaci také připisuji do soutěží, které posílám. Pokud ovšem myslíte, že je to podvod, pak nemám nic proti vyřazení, jak zde bylo navrženo. Samozřejmě i já dávám přednost vlastním nápadům před předlohovým řešením, ale jak jsem psala výš, to je něco, co neumím.

reaguj[10]
Lilly 19.6.2013 St 16:37

to není moc fér vůči ostatním, tímhle překreslovacím/obkreslovacím způsobem by to zvládl každej, i já a to neumím vůbec navrhovat nebo pořádně pracovat s kreslícími programy… ;-)

reaguj[11]
Lilly 19.6.2013 St 16:39

a soutěž je o tom navrhnout vlastní šaty a ne co nejvěrněji obkreslit předlohu, nemyslíte? ;-)

reaguj[12]
Barbara 19.6.2013 St 16:47

A proto to posílám s komentářem „podle vzoru“. Nejde mi o to vyhrát tuhle soutěž, šlo mi o to udělat si radost soutěží na hogu. Jak jsem napsala výš, je mi jedno, jestli ten model bude vyřazený – dělala jsem ho pro radost, ne proto, aby se tu půlka hradu poprala.

reaguj[13]
Kate R. 19.6.2013 St 22:54

Tak když je někdo chytrej jak rádio tak ať si to teda zkusí nakreslit. Jasný, každý umí hubou mlátit slámu – tak ať to zkusí takhle nakreslit. Podle mě to nedokáže 90% z těch, co to píšou. Já sama bych nedokázala tak hezky vystínovat šaty ani podle dokonalé předlohy. Já za to Barb náhodou obdivuji, že dokáže tak hezky kreslit – je podle mě jedna z nejlepší návrhářek, které teď na hog právě jsou. Já bych šaty č. 1 brala i na PU, fakticky se mi moc líbí a jako jediný šaty z těchto všech návrhů si zaslouží mít tolik hlasů kolik mají.

reaguj[14]
Lenulie 19.6.2013 St 23:55

Pokud budu tedy brát v potaz prohlášení slečny Barb a abych neurazila ty, kteří si samozřejmě s návrhy dali velkou práci od začátku do konce (konec konců bylo by to asi vůči nim nespravedlivé), první místo dnes uděluji modelu č. 6 (sl. Evelina van Eyck). Pokud bude někdo kreslit šaty na postavičku např. podle fotografie (v čem nevidím problém), nebo podle jiného obrázku, prosím přiložte mi jej k vlastnímu modelu, abych mohla příště posoudit jak moc je navržený model váš. Neznám všechny obrázky na internetu a netuším nakolik kdo návrhy upravuje, či navrhuje sám. Mějte krásný večer a děkuji za nádherné návrhy – bradavičtí návrháři jsou nej!

reaguj[15]
Lenulie 6.7.2013 So 19:14

Návrháři dle čísel:

 1. Barbara Arianne Lecter
  1. Calwen Silvernose
  2. Elena Dempsay
  3. Elysion Blackmoorová
  4. Victoria Whitney Rose
  5. Evelina van Eyck
  6. Kate Resea
  7. Michelle Blue
  8. Naomi Car Raynolds

A vítězové jsou:

1. místo: Evelina van Eyck
2. místo: Michelle Blue
3. místo: Kate Resea

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: