Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

3. kolo Soutěže modelů, aneb fantóm opět na scéně!

V úmorných vedrech se všichni spěchali ochladit do setmělého sálu Arény Kouzel, kde se konalo již třetí kolo letní Soutěže modelů, tentokrát s tématem Retro.

V obecenstvu to vřelo, všichni se snažili tématicky obléci a přitom se nezapotit.

Večer ale přeci jenom skýtal trochu více chládku a prodejci se předháněli s roznosem ledových nápojů.

Porotkyně Isabell se právě líčila ve své šatně, když na chodbě zaslechla jakýsi hluk. Vyšla ven z bezpečí příjemně klimatizované místnosti, když do ní vrazila mužská shrbená postava. Isabell leknutím vypadla z ruky tyčinka na rty. Utrousila mezi zuby zmíňku o nešikovném personálu a vrátila se zpět do šatny.

obrazek

Vzápětí se za zavřenými dveřmi ozval křik a pláč. Isabell vyletěla ze šatny jako kometa a spěchala za majitelem arény. Teprve později se všichni dozvěděli, že popové hvězdě zmizel z krku její náhrdelník s drahokamy. Místní detektivové ihned začali pátrat po neznámém muži, ale vše skončilo neúspěchem. Navíc se díky pátrací akci zpozdila celá přehlídka a obecenstvo začalo být ?mírně nervózní?.

Ředitel detektivní party pan Klepýtko ujistil všechny, že v pátrání budou určitě pokračovat dále, načež ho obklopili místní novináři a do pozdního večera už se všude psalo i mluvilo o záhadném fantómovi soutěže, který řádil v Aréně Kouzel již podruhé.

Přehlídka mohla tedy konečně začít i s nerudnou porotkyní Isabell. O to větší strach měli při hodnocení všichni návrháři, avšak k obavám nebylo tolik důvodů, neboť všichni se opravdu kole po kole zlepšovali.

Jistě všechny zajímá, s jakými návrhy dorazili na soutěž naši bradavičtí návrháři:

obrazek

První návrhářka si jako retro oblečení vybrala dámské plavky v černé barvě. Modelce také namalovala ústa červeně, aby se i makeup hodil tématicky.

Modely druhé návrhářky už začínají mít jakýsi vlastní podpis typem malby. A musím říct, že je rozhodně zajímavý.

Třetí návrhářka vsadila na puntíky. Nakonec usoudila, že puntíkovaných šatů je již na hradě dost a vznikly tyto zajímavé skvrny. Snad se vám budou líbit.

Čtvrtý model je takový návrhářský bonbónek ? velmi retro, velmi kvalitně navrženo, každá žena se v něm musí cítit žensky. Já jsem nadšena!

I pátý model je velmi dobře navržen. Návrhářka se puntíků opravdu nebála a výsledek je famózní. Po minulém kole chytla jehlu do správné ruky a ušila další skvost do své sbírky. Jen malé upozornění: čelenku ve vlasech prý přebarvila a ten květ na ní trochu dokreslila (nelíbila se jí ta modrá verze co se prodává s účesem). Nemám s tím problém.

V puntících se zhlédla i další návrhářka a moc se těší, jak se vám bude ten její retro model líbit, koukejte jí také podpořit..

Soutěže se účastnili i dva zcela noví návrháři z mužských řad a jejich návrhy byly opravdu nádherné. Bohužel se nechtěli se svými návrhy účastnit soutěže v Krásnohůlkách, nechávám tedy jejich jména i modely v anonymitě. A přiznám se, že je mi to líto – bylo nač se dívat..

Myslím, že je z čeho vybírat a přeji vám šťastnou ruku při hlasování.

Na závěr opět můj příspěvek.

Když se řekne retro, napadne mě ze světa módy nádherná Audrey Hepburn. Ve své době určovala módní směr a na internetu jsem našla několik fotografií návrhů, které mě z této doby uchvátily:

obrazek

Proto jsem zvolila tento styl. Už jen ta cigareta v dlouhém držátku modelce chybí:

obrazek

Těším se u dalšího kola, navrhujte, svět bude krásnější..

3. kolo Retro - nejlepší model je:
3. kolo Retro (pokračování) - nejlepší model je:

««« Předchozí text: 2. kolo krásnohůlské soutěže je tu.. Následující text: 4. kolo soutěže, aneb nenadálá pozvánka.. »»»

Lenůlie Čihůlková | 20.6.2013 Čt 21:41 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 1015x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Lenulie 22.6.2013 So 23:07

Jelikož hostitel stránek trochu zlobil a prezentace modelů nebyla včas uveřejněna nechávám Vás hlasovat do čtvrtka 27.6. do 20:30 hod. Hodně štěstí!

reaguj[2]
Annie 23.6.2013 Ne 11:04

Ten čtvrtý model je prostě nádhernej :-O bude na PU?? prosíííím :-D

reaguj[3]
Lenulie 23.6.2013 Ne 19:51

Vše záleží na domluvě s PU.. ;-)

reaguj[4]
Patricia mejl 24.6.2013 Po 12:15

+dlho premýšľa medzi 4. a 5. modelom+ Každý z modelov je krásny, ale musím uznať, že 4 je ohromne prepracovaný. A mrzí ma, že tu nie je jeden z tých modelov od pánov. +videla ho a mal na to+

reaguj[5] Jeden hloupý úklik a jste bez slávy a publicity...
Ciaran Naoghas web 24.6.2013 Po 21:31

Tímto bych se chtěl omluvit všem, kteří čekali na zveřejnění mnou vytvořeného modelu – nebylo záměrné, že se zde neobjevil, nýbrž jsem dole pod odesíláním soutěže omylem zaškrtl, aby se neobjevovalo v jiných kouzelnických časopisech a tím se bohužel připravil i o trochu té slávy a potlesku, nicméně jelikož se o něj zde mladí kouzelníci hlásí neodolám ho nepřidat alespoň takto do komentářů pro ty, kteří by se rádi pokochali mou tvorbou…

S vřelým díkem za sympatie a vkládanou důvěru, Ciaran Naoghas

reaguj[6]
Lenulie 27.6.2013 Čt 20:31

Panu Ciaranovi děkujeme a příště se třeba budeme těšit na jeho další návrh.. ;-) Seznam návrhářů + vyhlášení vítězů níže. Gratuluji!

reaguj[7]
Lenulie 6.7.2013 So 19:06

Návrháři dle čísel:

1. Calwen Silvernose
2. Elena Dempsay
3. Elysion Blackmoorová
4. Evelina van Eyck
5. Kate Resea
6. Michelle Blue

A vítězové jsou:

1. místo: Evelina van Eyck
2. místo: Kate Resea
3. místo: Michelle Blue

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: