Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

5.kolo soutěže a trocha napětí v Aréně Kouzel

Celými Krásnohůlkami obíhají dvě témata: záhadný fantóm a samozřejmě Letní soutěž modelů.

Už ráno když jsem přijela, jsem zaregistrovala nervózní hloučky u novinových stánků. Všechny zajímala jediná věc ? zjeví se opět tajemný fantóm na soutěži?

Rozhodla jsem se nezkazit si den takovými úvahami a dala jsem si na rohu restaurace U mlsné huby čerstvý croissant s teplou kávou. Celé dopoledne jsem se věnovala nákupům.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem v prosluněné uličce potkala Fanyho a Isabellu. I oni si společně vyrazili na nákupy. Isabell pohotově vysvětlovala, že přeci nemůže po Krásnohůlských uličkách cestovat sama, tudíž využila příležitosti, když potkala ráno Fanyho vycházet z brány Arény Kouzel a bleskurychle si jej přisvojila jako garde. Všimla jsem si, že Fany byl z upovídané Issabell trochu vedle a nervózně točil velkým ozdobným prstenem na své ruce. Na jejich žádost jsem se k nim připojila a společně jsme výborně poobědvali v hotelu U dvou Kačen.

obrazek

Poté jsme se rozprchli každý za svými povinnostmi. Odpoledne jsem strávila nad svými modely a dodělávala poslední úpravy.

V podvečer se sjeli novináři k Aréně Kouzel, kde detektiv Klepýtko v narychlo svolané tiskové konferenci všechny ubezpečoval, že večer pátého kola soutěže proběhne v naprostém klidu a pořádku, jelikož celá budova arény je zabezpečena a hlídána jeho policisty.

Hosté už se začali scházet a vše bylo připraveno k zahájení další velkolepé show. Večer probíhal dle předpokladu v klidném duchu, modelky se střídali na parketu s hudebními skupinami. Naši bradavičtí návrháři se opět předvedli v plné kráse:

obrazek

Návrhářka s číslem 1. oblékla modelce svetrové šaty zelené barvy. Jelikož je model zimní, přidala i rukavice a teplé boty. Jako doplněk nesmí chybět čelenka.

Modelka s číslem 2. má na sobě úplet, který perfektně zvýrazňuje její křivky, což každá žena jistě ocení.. Velmi mě zaujal modelčin účes. :-)

Návrhářka číslo 3. se trochu radila se strýčkem Googlem a nakonec vymyslela úplet s plandavým rolákem – velmi slušivé.

Model č. 4 je lahůdka pro oči všech čarodějek – úplet v kouzelnickém slušivém stylu. Boty jsou doplněny z Příčné ulice.

Slečna s číslem 5. se sice trochu obává, že je její model amatérský, ale jak jsem již několikrát řekla – každý někdy začínal a pro začátek tento úpletek není vůbec k zahození..

Číslo 6. – velmi precizní práce zkušené návrhářky. Elegantní černá barva se zajímavě řešeným vrškem.

Modelce č. 7. oblékla návrhářka modré úpletové šaty, doufá, že se budou líbit :-)

Konečně poslední model č. 8. jsou fialové úpletové šaty. Doplnila bych trochu stínů a model by byl dokonalý.

Jako vždy Vám ještě předvádím svůj příspěvek:

I já jsem se trochu zajímala o úpletovou módu ve světe lidí a tady je výsledek.

obrazek

Večer už byl pomalu úspěšně u konce, většina lidí se rozprchla do předsálí, kde se formou bufetu podávalo občerstvení.

Postávala jsem v hloučku ostatních návrhářů a popíjela vychlazené šampaňské, když tu jsme uslyšeli křik. Všichni se zvědavě nahrnuli zpět do sálu, odkud se zoufalé volání ozývalo.

U pódia strnule stála starší žena s pláštěm přehozeným přes ruku a vyděšeně se dívala směrem za kulisy. Detektivu Klepýtkovi s pláčem sdělila, že z divadelního balkónu se po laně zhoupla temná postava jako přízrak. Do obličeje prý mu neviděla, celou jeho postavu zakrýval černý dlouhý plášť s kapucí hluboko přes obličej. Celou ji ochromil svým jednáním, ukázal prstem na ústa, aby mlčela, což ani nemusel, jelikož žena v tom okamžiku nebyla schopna slova. Pak jí jen gentelmansky políbil ruku a v mžiku z ní stáhnul rubínový náramek a beze slova zmizel jako duch přes pódium směrem k šatnám umělců.

Detektiv Klepýtko se vrhnul tím směrem a po cestě ještě rychle vysílačkou upozorňoval ostatní, že musí hlídat všechny východy, aby ani myš nevyklouzla.

Najednou se mi zdálo, že se v temném koutě u pódia na zemi něco zablýsklo. Nenápadně jsem zvedla ze země veliký nádherně umělecky zhotovený prsten.

V tu chvíli mě došlo, kde jsem jej zahlédla poprvé. Zdálo se, že si mého počínání nikdo nevšiml. Prsten jsem zabalila do kapesníčku a opatrně jsem ho schovala ve své kabelce.

Nevěděla jsem co si o všem myslet, rychlým krokem jsem se vydala směrem k šatnám. Tam jsem už ale zastihla jen spoustu policistů, kteří uzavírali všechny prostory.

Jako svědek jsem byla jako spousta lidí k ničemu a když jsem se konečně dostala pozdě večer do hotelu, únavou jsem usnula oblečená na posteli.

Ráno bylo městečko jako po vymření, všichni se rozjeli do svých domovů. Zkoušela jsem volat Fanymu i Isabell, ale oba měli vypnuté telefony.

Nasedla jsem tedy do taxíku a jela do Fanyho přepychové vily. Otevřel mi jen komorník, který mi sdělil, že pán domu musel brzy ráno odcestovat v neodkladné záležitosti. Netuší prý kam, ani kdy se vrátí zpět..

Cestou domů jsem svírala v ruce studený prsten a přemýšlela, jak tohle všechno skončí.

5.kolo s názvem Úplet - nejlepší model:
5.kolo s názvem Úplet (pokračování) - nejlepší model:

««« Předchozí text: 4. kolo soutěže, aneb nenadálá pozvánka.. Následující text: 6. kolo soutěže a první kontakt s fantómem.. »»»

Lenůlie Čihůlková | 5.7.2013 Pá 14:01 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 586x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Lenulie 5.7.2013 Pá 19:25

Hlasujte do 16.7. do 20:30.

reaguj[2]
Kate R. 6.7.2013 So 12:46

Ta čtyřka je moc pěkná :) Akorát mi tam trochu vadí ten „ocásek“ vzadu :D

reaguj[3]
Lenulie 18.7.2013 Čt 17:34

Tak a teď doufám ve vaši pomoc, pokud to někdo od předvčerejška změnil (omlouvám se, ale máme před velkou dovolenou a to balení a zařizování mi bere všechen čas..). Takže:

1. místo Evelina van Eyck (model č. 4)

2. místo Elysion Blackmoorová (model č. 3)

3. místo Kate Resea (model č. 6)

Ostatní modely:

model č. 1 Calwen Silvernose

model č. 2 Elena Dempsay

model č. 5 Hedvika Wiletová

model č. 7 Michelle Blue

model č. 8 Patricia Baloure

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Oblíbená potravina p.p. Papulky?
Odpověd: