Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

6. kolo soutěže a první kontakt s fantómem..

Nemohla jsem se dočkat šestého kola soutěže! Hned po příjezdu do hotelu mi zazvonil pokojový telefon.

-?Už jste se ubytovala?? Zazněl chraplavě známý hlas.

-?Fany, kde jste?? Vyhrkla jsem.

-?Dost daleko od detektiva Klepýtka. Máte něco, co patří mě, Len..?

-?To vím, ale vy by jste mi měl také něco vysvětlit!? Odvětila jsem.

-?V pravý čas vše vysvětlím, děkuji za Vaši diskrétnost, věřte, že ji nezneužiji.? Řekl Fany a zavěsil.

obrazek

Celé odpoledne jsem měla myšlenky úplně jinde, než u návrhářek. Pořád jsem přemýšlela, jestli dělám dobře, když prsten před policií skrývám.

Teprve večer, když přehlídka začala a zábava i odpovědnost za naše návrhářky nabrala na obrátkách, jsem vypnula a soustředila své myšlenky jiným směrem. I když sem tam jsem po očku sledovala prázdné křeslo pod pódiem, kde sedí porotci.

Jak si tentokrát naše mladičké návrhářky vedli?

obrazek

Návrhářka s číslem 1. nás dle svých slov přesvědčuje, že šaty v barvě duhy ukazují, že i v deštivých a ošklivých dnech může být trochu barev, které rozsvětlí den. Absolutně souhlasím..

Druhá návrhářka nám do tohoto kola zasílá zelené šaty, které jsou barevně vyšívané. Jen tak navíc přiložila šaty i v kolejním provedení, u nich pak zdobení není tolik výrazné (klikněte pro větší obrázek).

obrazek

Třetí výtvarnice mi napsala k šatům tento vzkaz: Z barev jít strach vskutku nemusí… pokud nejsou sladěny do epileptogenní kombinace. Což tento model sice trochu je, ale alespoň v tlumenějších tónech.
Máme mezi sebou nejen šikovné návrhářky, ale i talentované filozofky!

Model č. 4. mě potěšil tím, že se konečně někdo pokusil oslovit i pánskou část publika.

Pátá návrhářka se nechala inspirovat africkou kopřivou. Díky kontrastu barev vznikl zeštíhlující efekt modelu.
Nu, dámy – to by si měla výtvarnice nechat patentovat! Kdo by zeštíhlovací efekt občas nevyužil?

Šestá návrhářka je opravdovou začátečnicí, avšak zkusme hodnotit nápad. Barev se opravdu nebála a bodík za odvahu si jistě vyslouží.

Model (nebo vlastně dva modely) č. 7. To byl pro mě trochu oříšek. Technika se dá snadno odhalit, ale hodnotím i nápad a zpracování. Rozhodně oceňuji, že návrhářka opět myslela i na pány. Jen ty barvy bych příště v zadání volila veseleji..

Osmá návrhářka možná také mohla myslet na veselejší barvičky, obzvláště když se její práce týče letního oděvu. Nesmíte se těch barev bát, jak velí dnešní téma!

Devátá slečna nám své návrhy sype, jak na běžícím pásu a já jsem ráda, všechny, kdo jsou nám věrni od začátku soutěž baví. Barevné, dívčí, nemám co vytknout..

Desátý model nám jeho stvořitelka popsala do nejmenších detailů: Šaty se skládají z korzetu pokrytého barevnými kamínky, na kterém je přišitá lehounká sukně v barvách duhy. Vršek korzetu, pás a sukni lemuje semišový pás krémové barvy. Model doplňují světle žluté lodičky s otevřenou špičkou a barevnými korálky. Třešničkou na dortu je náhrdelník ve tvaru duhy.
Opravdu promyšlené!

Modelka s číslem jedenáct si oblékla velmi veselý barevný model a návrhářka neopomenula ani výběr barevné paruky ze salónu Elouai. Dopředu si myslí, že nemá šanci vyhrát a proto si nepřeje být jmenována.. Já bych se tak nepodceňovala..

Dvanáctka ? to není model ? to je výtvarné dílo! Prý by se návrh mohl jmenovat spíše ?Bojte se barev!? Nu.. já si to nemyslím.. Velmi pěkné.

A máme tu předposlední třináctku (tedy řeknu Vám, v tomto kole se s návrhy roztrhl pytel). I tady se návrhářka trochu bojí, že má paradoxně z barev trochu strach, ale její obavy rozhodně nejsou na místě. Jsem u ní zvyklá na velmi dobrou práci, nemá se čeho obávat.

A poslední čtrnáctka ? šaty příhodně nazvané Papoušek jsou velmi roztomilým kouskem, který uzavírá tuto barevnou kolekci. Příjemná tečka na závěr.

Jako vždy nakonec můj nesoutěžní návrh šestého kola s názvam Nebojte se barev!

obrazek

Takže hlasujte, hlasujte, tentokrát trochu déle. Čas máte do pondělí 5.8. obvyklého času, jelikož se má maličkost odebírá na zasloužený odpočinek do krajů dalekých. Posílejte mi své příspěvky do soutěže dále. Po svém návratu co nejdříve vše ohodnotím a samozřejmě Vám podám report z dalšího kola soutěže.

Hlasovací ankety zde:

6. kolo s názvem Nebojte se barev - nejlepší model:
6. kolo s názvem Nebojte se barev (pokračování) - nejlepší model:
6. kolo s názvem Nebojte se barev (pokračování) - nejlepší model:

Večer jsem se zdržela v šatně Arény Kouzel, když tu jsem zaslechla radostný jásot. Všichni, kdo ještě zůstávali v areálu arény se shlukli kolem mladičké blonďaté modelky, která svírala košík, ze kterého vyčníval pár nových nádherných střevíců a lístkem na kterém stálo:

Je mi líto nepříjemností, které jsem Vám způsobil v druhém kole soutěže. Rozhodně jsem Vám nechtěl ublížit. Onen růžový střevíček patřil někomu, na kom mi kdysi moc záleželo. Přijměte, prosím mou omluvu a dárek na usmířenou.

Fantóm

Detektiv Klepýtko, který nikdy nebyl daleko od místa činu se ihned začal zajímat:

-" Komu patřily ty střevíčky?"

-" Nevím.." Opáčila dívka. ?Jsou z agentury, která mě na přehlídku vyslala, dám Vám adresu..?

S radostným úsměvem jsem mrkla na dívku a spěchala s úlevou zpět do hotelu. V recepci mě zastavila starší dáma, která mi podala do ruky svázaný pergamen:

-" Máte tu nějaký dopis! Poslíček to donesl dnes večer.."

Rozbalila jsem nažloutlý svitek, na kterém stál krátký vzkaz: Děkuji!

««« Předchozí text: 5.kolo soutěže a trocha napětí v Aréně Kouzel Následující text: 7. kolo soutěže ve znamení bláznivé pravdy.. »»»

Lenůlie Čihůlková | 18.7.2013 Čt 20:27 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 633x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
:P 20.7.2013 So 20:02

Teda na to, že má 12 tolik hlasů mi nepřijde tak úžasná. Mnohem víc se mi líbí model č. 14 :) Ten je asi ze všech tady těch modelů nejhezčí :)

reaguj[2]
El 20.7.2013 So 22:49

Nejlepší je č. 1… ta č. 14 je celkem hrozně nakreslená a není dost barevná :-)

reaguj[3]
:P 21.7.2013 Ne 00:28

U č. 1 chybí nějak pořádný stínování :D Ale tak to mě mrzí i u modelů 10 a 11, protože ty maj hezkej nápad :) ale stejnak se mi z tohohle celýho zdá nejlepší právě ta 14. :D

reaguj[4]
Lenulie 21.7.2013 Ne 20:19

Co osoba, to jiný názor :-) Koukám, že tohle kolo bude ještě zajímavé.. Já už zítra mizím na 14 dní pryč, tak jsem zvědavá, čeho se po návratu dočkám.. Všichni jste moc šikovní a jsem ráda, že vás soutěž baví :-)))

reaguj[5]
Lenulie 5.8.2013 Po 20:45

Návrháři dle čísel:

1. Angelica Arless
2. Calwen Silvernose
3. Elena Dempsay
4. Ellie Hope Calden
5. Elysion Blackmoorová
6. Ginger Colletová
7. Jennyn Lacrowe
8. Kelsey Stroom
9. Michelle Blue
10. Patricia Baloure
11. Cerridwen Lowra Antares
12. Evelina van Eyck
13. Kate Resea
14. NaSaŠí Jackson

A vítězové jsou:

1. místo model č. 14
2. místo model č. 12
3. místo model č. 1

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: