Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Pátek 19. 10. 2018

7. kolo soutěže ve znamení bláznivé pravdy..

Před sedmým kolem naší soutěže jsem se ubytovala jako vždy v hotelu U dvou Kačen. Bylo poledne, právě jsem vybalovala své věci, když vtom zazvonil telefon.

-? Čekám Vás v Aréně, měl bych Vám něco vysvětlit.. Máte můj prsten??

-? Mám, dorazím za chvíli, jsem ráda, že voláte.?

Během chvilky mi volal i detektiv Klepýtko:

-? Právě mi volal Fany Dokonalý, má pro mě prý pár důležitých vysvětlení. Prý budete vědět, kde ho najdu.?

Vysvětlila jsem detektivovi v rychlosti své podezření a za chvíli jsme se oba sešli u Arény kouzel. Nevěděli jsme přesně kam jít, tak jsme nervózně postávali v hlavním sále u pódia. Za chvíli se na pódiu objevil Fany a pomalým krokem mířil k nám.

-?Nejsem zloděj, vlastně jsem nikomu nic neodcizil, jak to na první pohled vypadá.?

-? Fany, ony růžové střevíčky mě k mému překvapení zavedli k madam Miriam Fountanees. Vlastní agenturu pro výběr modelek.? Řekl detektiv Klepýtko. ?Shodou okolností je to dáma, které byl odcizen vzácný rubínový náramek!?

Fany jen pokýval hlavou a začal vyprávět svůj příběh:

-?S Alicií Fountanees jsem se seznámil přes agenturu. Strávili jsme tehdy nádherný měsíc při focení podzimních modelů do katalogu Mágův kouzelný rok. Výborně jsme si rozuměli, byla jiná, než ostatní modelky. Po měsíci jsem si uvědomil, že jsem se zamiloval. A mé city byli kupodivu opětovány. Po pár dnech jsme se zasnoubili. Dal jsem Alicii rubínový náramek. Jeho barva jakoby kopírovala odstín jejích rtů, barva krve, která nás měla navždy spojit.. Po návratu domů mě Alicie pozvala na návštěvu ke své matce Miriam. Byla to ředitelka agentury ve které Alicie působila. Oznámili jsme Miriam , že jsme se zasnoubili a ač víme, že je vše velmi narychlo, rádi bychom se s jejím dovolením vzali.

Miriam však pro svou dceru měla jiné plány. Věděla dobře o půvabu své dcery a chtěla jej využít k mnohem výhodnějšímu sňatku s jistým bohatým vévodou, o kterém Alicie nechtěla ani slyšet. Já jsem nebyl nejvhodnější partie. S matkou se ten večer Alicie velmi pohádala a ještě tutéž noc jsme společně uprchli do Wiccilandie. Chtěli jsme se zde tajně vzít a usadit se tu. Přes den jen tak bloumali po místních krámcích, koupil jsem Alicii růžové střevíčky, které si vyhlídla ve výloze.

Večer jsme s Alicií pozorovali západ slunce u pobřeží. Alicie si chtěla večer zaplavat. Varoval jsem si jí, že večer bývají vody Wiccilandského pobřeží neklidné, ale marně. Plavala daleko, úplně mi zmizela z dohledu. Zpátky už však nedoplavala. Utonula ve zdejších vodách, zbyly mi po ní jen dva růžové střevíčky.. Ráno volala policie její matku. Miriam si tělo dcery včetně všech její věcí a oněch růžových střevíců mlčky nechala převézt domů, kde se nedlouho na rodinném hřbitově konal pohřeb, na který jsem nebyl pozván. Na hrob jsem jí položil květiny až několik dnů poté."

obrazek

"Do soutěže jsem se jako porotce nepřihlásil náhodou. Dobře jsem věděl, že u takové akce Miriam bude. Chtěl jsem jí požádat o svůj náramek. Bylo to jediné pouto, které mě s Alicií spojovalo, které mi jí připomínalo. Miriam mi však náramek odmítla vrátit. Jaké bylo moje překvapení, když jsem na přehlídce spatřil i Aliciny růžové střevíčky. Najednou jsem měl vztek na bezcitnost Miriam a věděl jsem, že musím něco udělat. Proto jsem vzal jeden ze střevíčků, patřili jen Alicii a neměl právo je nosit nikdo jiný. Tím vínem, které následně zmizelo jsem zapil svůj vztek..?

-? Nu dobrá,? konstatoval detektiv Klepítko. ?Ale co ten náhrdelník s drahokamy, který se ztratil porotkyni Isabell??

-?Přísahám, že s tím nemám nic společného, jak jsem řekl, nejsem žádný zloděj. Ta krádež se začala spojovat s mým odcizením střevíčku a vznikla fáma o tajemném fantómovi soutěže. Trochu se mi to hodilo do krámu. Dopoledne před zahájením soutěže jsem zanesl do ještě prázdné Arény Kouzel připravený černý plášť s maskou.?

Hned jsem si vzpomněla, jak Isabell vyprávěla před pátým kolem soutěže, že potkala Fanyho, když vycházel ráno z Arény. Ten den byl velmi nervózní..

Fany však pokračoval: ?Ten večer přišla Miriam na soutěž s náramkem na ruce. Netušil jsem, že všechno půjde tak hladce. Díky pověstnému fantómovi jsem si elegantně vzal svůj náramek zpět. Nepatří Miriam, je to rodinný šperk. Za své jednání bych se rád omluvil, ale nemohl jsem jinak..?

Spadl mi za Fanyho kámen ze srdce. Detektiv vzal Fanyho na stanici, aby spolu sepsali protokol o výpovědi. Do soutěže se už ale nevrátil.

A jak si ten večer v kole nazvaném příznačně Crazy vedli naše návrhářky? Posuďte sami (dnes nebudu hodnotit jednotlivé modely, protože bláznivé byly opravdu všechny, ale nádherně..):

obrazek

Hlasujte o ten nejbláznivější a nejdokonalejší nápad do 14.8. opět do obvyklých večerních hodin.

A můj Crazy model?

obrazek

Bláznivé černé minišaty, které by jste si asi jen tak do společnosti nevzali, doplněny buď černými pavučinkovými punčochy (zde jsou nízké boty zapůjčeny ze salonu eLouai), nebo vysokými kozačkami.

Těším se v příštím již předposledním kole s názvem Moderní svetříky.

7. kolo s názvem Crazy - nejlepší model:
7. kolo s názvem Crazy (pokračování) - nejlepší model:
7. kolo s názvem Crazy (pokračování) - nejlepší model:

««« Předchozí text: 6. kolo soutěže a první kontakt s fantómem.. Následující text: 8. kolo a spousta barevných svetříků »»»

Lenůlie Čihůlková | 3.8.2013 So 15:44 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 466x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Lenůlie 14.8.2013 St 20:44

A výsledky 7. kola jsou:

1. místo model č. 10
2. místo model č. 12
o 3. místo se podělí model č. 1 + 5

A kdo se pod jednotlivými čísly skrývá?

model č. 1 Angelica Arless
model č. 2 Calwen Silvernose
model č. 3 Dellenaya Lillieth Hayessová
model č. 4 Elena Dempsay
model č. 5 Ellie Hope Calden
model č. 6 Patricia Baloure
model č. 7 Sinai de Sourirel
model č. 8 Elysion Blackmoorová
model č. 9 Hannah Gilbert
model č. 10 Kate Resea
model č. 11 Naomi Car Raynolds
model č. 12 Michelle Blue

reaguj[2] :)
Adrianet mejl 22.9.2013 Ne 18:23

Váš model bych chtěla na PU :))

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: