Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Úterý 18. 12. 2018

8. kolo a spousta barevných svetříků

Z hotelu jsem to ráno sedla rovnou na taxík a zamířila k Fanyho vile. Komorník u dveří mě ihned otevřel a poslal do zahrady, kde se servíroval ledový čaj.

Fany přišel o pár chvilek déle.

S radostí jsem jej uvítala: ?Konečně bych Vám ráda vrátila tohle ? minule jaksi nebyl čas..? Podala jsem mu velký prsten. Fany jej s vděčností přijal.

Celé dopoledne jsme probírali celý příběh s nezapomenutelným fanómem. Fany strávil poslední týdny schůzkami s detektivem Klepýtkem a odbyl si i nepříjemnou schůzku u madam Miriam. Vztahy mezi nimi se sice nijak nevylepšili, ale alespoň se vše vysvětlilo a s ledovým úsměvem se jeden druhému omluvili.

-? A co dál, budete se dále věnovat modelingu?? zeptala jsem se.

-? Ne, s tím je konec, nemám už chuť pohybovat se v této branži.?

-? Ale mohl by jste si třeba zařídit vlastní agenturu a konkurovat madam Miriam..? Usmála jsem se škodolibě.

-? Nemám chuť s někým soupeřit. Budu teď chvíli cestovat, dám si svůj život do pořádku a pak se uvidí..? Namítl Fany.

-? A co ten Isabelin náhrdelník, už detektiv něco vypátral?? Zajímala jsem se.

-? Isalell teď s detektivem trávila spoustu času. Popsat zloděje bylo takřka nemožné, byl zahalen a vše se událo moc rychle, ale na svém náhrdelníku Isabell lpí, takže se až přehnaně účastní všeho pátrání, jak jen to jde.? Usmál se Fany.

obrazek

Strávila jsem v Fanyho vile ještě další příjemnou hodinu, když jsem s hrůzou zkontrolovala čas na svých hodinkách.

-? Musím do hotelu vyzvednout své svetříky do soutěže! V aréně mě už jistě čekají..?

-? Můj řidič Vás doveze, kam budete chtít, hned mu dám vědět. Len, chtěl jsem Vám za vše moc poděkovat. Máte ve mně nového přítele, na kterého se můžete kdykoliv s důvěrou obrátit.? Řekl Fany a vzkázal po komorníkovi, aby řidič přichystal vůz.

-? Moc ráda jsem Vás poznala, Fany. Bylo mi ctí..?

Do Arény jsem se dostala tak akorát včas, abych mohla všechny modely přezkoušet na modelkách a vše připravit.

Naši bradavičtí návrháři jako vždy také nezaháleli, jen se podívejte:

obrazek

Naše první návrhářka usoudila, že i kouzelničtí návrháři musejí být inovativní, proto svůj svetřík navrhla opravdu kouzelnicky s pohybující se žabkou. Sukně je dodána z Příčné ulice, aby nám modelka neběhala nahá.

Druhá návrhářka zvolila letní komplet, ke kterému je doplněn světřík a vysoké kozačky. Přeci jen – ne vždy je takové teplo, aby se dalo vydržet jen v kraťasech a tílku že? :-)

Třetí studentka si dle jejích slov neumí představit, že by v tomto období lidé nosili něco z dlouhým rukávem. popravdě, já také ne, ale její návrh z dlouhým rukávem je a rozhodně není nezajímavý..

I čtvrtá návrhářka zvolila svetřík na teplejší dny. Hned jej doplnila i o džíny a černé lesklé botky na širokém podpatku. Proč ne?

Pátá návrhářka nám poslala návrh pojmenovaný „Zelené mámení“. Jedná se o lehký svetřík, který se dobře nosí za teplých nocí babího léta. Ramena jsou navíc zdobená bavlněnými třásničkami, které vypadají jako křídla.

Výtvarnice u šestého modelu přišla na to, že staré věci přichází zase do módy, i rozhodla se pro zapínací svetřík, který ale má oproti tomu klasickému řasení na rukávech a kraje má podšité bílou látkou. Snad se bude líbit.

Sedmý modýlek – tak trochu letecký.. Autorka se obává, že mu je jistě co vytknout – já si tím tak jistá nejsem. Na zimu pro zahřátí.. proč ne?

Té samé věci se obává i naše osmá návrhářka – sebevědomí, děvčata! Není zač se stydět – naopak! Velmi vkusné i hezky navržené..

Devátá návrhářka svůj výtvor obhájila takto: Tento model je určen pro chladné letní večery, kdy chce správná čarodějka zapůsobit, ale zároveň nedovolí, aby jí byla zima. Teplý svetřík (přehoz) bez knoflíků doplňuje obrovský pásek rafinovaně ke svetru přišitý. Zvolila jsem k němu modré legíny a obyčejné šedé balerínky. Tento model bude skvěle slušet blondýnkám.
Souhlasím a za blondýny děkuji!

Autorka desátého modelu se nechala inspirovat moderními galaktickými vzory a udělala galaktický svetřík s knoflíky, doplněný světlými riflemi a balerínkami. Zajímavý nápad.. :-)

Konečně poslední model pochází z pera novější návrhářky na hradě, ale neznamená to, že není zajímavý. Působí spíše jako slušivá košile, ale slovem „svetřík“ rozhodně nemám na mysli jen huňaté svetry, takže je vše v pořádku.

Je vidět, že si dáváte velmi záležet, příště nás čeká již poslední kolo soutěže. Už teď se na Vaše návrhy těším!

Tady pár zajímavých topíků a svetříku ode mě – nechala jsem se inspirovat mudlovskými časopisy a našim modelkám snad sluší.. Ehm..

obrazek

Hlasujte do 27.8. známého večerního času.

Pevnou ruku při příštích návrzích!

8. kolo s názvem Moderní svetříky - nejlepší model:
8. kolo s názvem Moderní svetříky (pokračování) - nejlepší model:
8. kolo s názvem Moderní svetříky (2. pokračování) - nejlepší model:

««« Předchozí text: 7. kolo soutěže ve znamení bláznivé pravdy.. Následující text: 9. kolo při Country hudbě a báječných kostýmů »»»

Lenůlie Čihůlková | 16.8.2013 Pá 23:55 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 604x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Barb 18.8.2013 Ne 19:21

ŽÁBA! ♥♥♥♥♥♥♥♥

reaguj[2]
Lenůlie 27.8.2013 Út 20:35

Hodnocení nej modelů:

1. místo model č. 8
2. místo model č. 7
3. místo model č. 1

reaguj[3]
Lenůlie 27.8.2013 Út 21:23

Jmenovitě tedy:

Model č. 1. Angelica Arless
Model č. 2 Calwen Silvernose
Model č. 3 Dellenaya Lillieth Hayessová
Model č. 4 Patricia Baloure
Model č. 5 Paula Teensová
Model č. 6 Elysion Blackmoorová
Model č. 7 Hekatea Centaurix
Model č. 8 Kate Resea
Model č. 9 Lucienne Arco Iris
Model č. 10 Michelle Blue
Model č. 11 Tiffany Hazel Oakcliff

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Oblíbená potravina p.p. Papulky?
Odpověd: