Veneficus Tempus

Spolek Cechu módních guru

Dnes je:  Sobota 20. 10. 2018

Plesová sezóna

Zima se blíží, plesová sezóna klepe na dveře a mě by dámy zajímalo, jestlipak jste připraveny. Kolik plesových šatů unese váš šatník? Jistě chápete, že na všechny plesy nemůžete chodit v jedněch šatech ? to by bylo společenské faux pas..
Udělala jsem si jednu neděli takovou exkurzi do skladiště šatů pánů Twilfitta & Tattingse. Co že vlastně naše možnosti na společenské akce nabízejí?

obrazek

Začneme klasikou. Již dříve se na policích movitého obchůdku objevily šaty s nádherně lehkým boa. Vyzkoušela jsem jejich fialovou verzi (jak jinak), ale jak vidíte, v dostání jsou i v jiných společenských barvách. Fialová verze má název Fialový sen a moc mi sluší.. Věříte, že jsem si tyto šaty nikdy nepořídila?Ani vlastně nevím proč-vždy jsem po nich moc toužila.. Možná, že zájem o ně byl tak veliký, že už je nosil celý hrad a jak jistě chápete, nemohu mít něco, co má dalších sto lidiček..

obrazek

Další, možná ještě oblíbenější se tehdy staly šaty s názvem Ledová hvězda. Oblíbená byla i jejich růžová verze. Barevná škála těchto šatů na skladě je jak vidíte také obrovská-nu, kochejte se..

obrazek

Určitě si také vybavíte stálou nabídku kolejní edice Hogwarts. Ostatně její oblíbenost doteď neupadla a kolejní skvosty si kupujete stále i nyní..

obrazek

Po dlouhé odmlce potom přišla opravdová bomba! Slečna Niam tehdy ukázala svou kolekci vyšívaných šatů a to jste měli vidět ten hukot ve zkušebních kabinkách. Nepamatuji se, že by nějaké šaty šly tak rychle na dračku. Jsou opravdu nádherné..

obrazek obrazek

Poté s mým nástupem na Příčnou ulici se roztrhl pytel s nejrůznějšími návrhy vás studentů. Už John tehdy vyrukoval s několika studentskými modely a měly velký úspěch. Největší záplavu modelů tehdy dodala slečna Channah Cohen. A měla být na co hrdá.. Její zelené modely doslova bombardovaly Příčnou ulici.. První šaty pocházejí z pera další nadějné návrhářky Wenai Lafayette..

obrazek

Blondýnky-pozor! Právě vám velmi sluší rudá barva a nabídka červených modelů je také velmi zajímavá. Vyřádila se zde např. slečna Lessien Séregon, Kate Resea, či Daria Drake Graham.

obrazek

Dámy profesorky (a samozřejmě ne jen ony) libující si ve fialové barvě všech odstínů jistě nepohrdnou touto nabídkou. Opět zde vidíme modely slečny Wenai Lafayette, Niam a slečny Eleanor Nephrit Moon.

obrazek

Příznivci černé kultivované barvy, která je na plesech stále oblíbená, jistě vyberou z černé škály modelů slečny Wenai, mých, či nové nadějné návrhářky Astrid Annarchie Abroggen.

obrazek

Dámy se štíhlými boky si mohou dovolit variantu bílých modelů-v našem skladu jsou takové skvosty jako Motýlí křídla, Krémové šaty a dotek Keltů od Channah Cohen, či Mlžná chvíle od slečny Darii Drake Graham.

obrazek

Ještě vám to nestačí? Snad si vyberete alespoň z poslední várky, kterou jsem ve skladu nalezla. Zajímavé modely.. :-)

A co že se nosí ve světě? Při své poslední výpravě do Kotěhůlek jsem nalezla opravdové lahůdky. Konal se zde ples kotěhůlských bankéřů a věřte, že se zde sešla hromada vlivných lidí, kteří ve společnosti něco znamenají. V šatně jsem obdivovala róby mladých dam a když zjistily, že se zajímám o krásné šaty pro náš časopis, nechaly mne některé vyzkoušet..

obrazek

Tyto modré šaty z velmi nákladné látky, s balonkovými rukávky a nádherným zdobeným páskem jsem vyzkoušela jako první. Patřily manželce vlivného podnikatele Magnolia Usurpa.

obrazek

Tyto princesové šaty se zlatým vyšíváním patřili mladé dámě, která si nepřála být jmenována. Byla na plese tajně se svým milým. Nu.. štěstí jí snad v této róbě přálo.. :-D

obrazek

Opravdovým skvostem jsem shledala tyto růžové šaty jedné bohaté paní. Tučné bylo nejen její konto, ale i postava.. K jejím zvykům patří i ten, nenosit nikdy stejné šaty dvakrát. Po plese jsem je s ní vyměnila za jiné šaty pocházející z mého salonu Tři Hůlky. Byla nadšena a já též. Šaty jsem nechala přešít a myslím, že mi skutečně velmi sluší..

obrazek obrazek

Poslední-mé nejoblíbenější jsem si nechala naposled. Našla jsem je v jednom kotěhůlském obchůdku s originály. Zkrátka jsem neodolala.. Dokonce jsem zkusila ve svém salónu šaty přešít.. nu-posuďte sami, která verze je lepší..

A co vy? Už máte ve svém šatníku jasno? Které šaty je nutno doplnit před plesovou sezónou na pulty obchodu Twilfitt & Tattings? Které naopak již nemusíte?

A pánové pozor! Příští článek je věnován vám.. Už víte, v čem půjdete s dámou vašeho srdce na taneční večer? ;-)

««« Předchozí text: Novinky podzimní kolekce 3. Následující text: Plesová sezóna 2. »»»

Lenůlie Čihůlková | 15.10.2008 St 14:49 | Hradní móda | trvalý odkaz | tisk | 1676x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Mel web 16.10.2008 Čt 06:39

Téda… ;-)

reaguj[2]
George McBrave 16.10.2008 Čt 07:37

Což takhle něco pro pány?

reaguj[3]
Lenůlie 16.10.2008 Čt 12:56

Jistě-četl jste poslední odstavec? ;-)

reaguj[4]
Isabela Bloodová 16.10.2008 Čt 21:20

ÁÁÁ já chci ty poslední a předposlední, na Příčnou, na Příčnou!!!:-D

reaguj[5]
Tydy 18.10.2008 So 10:20

To poslední, ty prostřední! INLOVE A růžové také nejsou k zahození:))

reaguj[6] xd ?
Ginevra 18.10.2008 So 12:59

Ale ty co ještě nejsou na PU bych určo dala uplně love hlavně ty zelené a bílé. 8-) miluju tydle šaty :D a takové ty červené co tam jsou samotné :-D

reaguj[7]
Mel web 18.10.2008 So 20:02

Ten Dotek keltů je uplně muckoidní

reaguj[8]
Arya 18.10.2008 So 21:22

je já vím :D je původně šit pro mě :D od Chanííí :D

reaguj[9]
Nikolete 19.10.2008 Ne 15:05

musim achovat, je to nadherne :-)

reaguj[10]
Mel web 20.10.2008 Po 06:33

však to si ještě pamatuju :-)

reaguj[11]
Channah 22.10.2008 St 12:13

Huh, ty úplně poslední jsou stínované? Pokud ano, tak jsem asi slepá :-D

reaguj[12]
Avonleash web 22.10.2008 St 20:12

Channí :-D hele s tebou bych skoro i souhlasila :-)

reaguj[13]
Lenůlie 23.10.2008 Čt 09:07

Channí jsou a dost.. zkus si zesvětlit obrazovku.. Já to vidím dobře.. ;-)

reaguj[14]
Channah 23.10.2008 Čt 14:20

Dobře, přiznávám, jsem slepá :-D

reaguj[15]
Isabela Bloodová 24.10.2008 Pá 16:09

Mě se stejně více líbí varianta číslo dvě a ty boží růžové :o)).

reaguj[16]
Isabela Bloodová 24.10.2008 Pá 16:10

Chtěla jsem říci varianta číslo jedna, ale jsem idiot. :o))

reaguj[17]
z-fashion.estranky.cz 22.10.2012 Po 11:55

Všechny modely jsou krasne ale nejvíc se mi líbí ty poslední černé.

reaguj[18]
Aliska 19.6.2015 Pá 11:36

vsechny tam!! ale do tri gecek prosim xD

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: